włoska restauracja w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują rzadsze dania takie jak tortellini, polentę i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w karcie są też mniej popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i dania z różnych zakątków Włoch. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może ignorować wina. Obiad we włoskim klimacie koniecznie powinien zawierać również trunek. Lampka czerwonego wina to we Włoszech norma. Restaurants in Main Market Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie bolgheri, kalabryjskie ciro a także nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać nie mały wachlarz win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *