Mięśnie kegla ćwiczenia

Coraz więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

niefarmakologiczna terapię NTM moczu

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z pań decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niezwykle szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, bo ćwiczenia zapewniają wówczas lepsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj istotną kwestią są również treningi oddechowe, które wypada później jak najczęściej powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe damom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie szybko pozwala ona wrócić do normy i czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek myśli, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dolegliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *